Máme rádi zvířata

Státní veterinární správa (SVS) připravila pro děti v mateřských školách vzdělávací projekt s názvem Máme rádi zvířata, jehož primárním cílem je formovat u dětí kladný vztah ke zvířatům a předat jim zábavnou a hravou formou základní informace o zvířatech nejen hospodářských, ale také volně žijících i chovaných v domácnosti.

Uvedený projekt sestává z přibližně hodinového povídání/prezentace s dětmi v mateřských školách na téma dobré životní podmínky zvířat. Děti se například dozví, co je důležité vědět, když si člověk pořizuje zvíře, jak se ke zvířatům správně chovat či jak se o ně starat.

Účast v projektu, finančně podpořeného Ministerstvem zemědělství, je pro školky zcela zdarma. Pracovníci SVS během podzimu navštíví přibližně 250 subjektů ve všech krajích ČR.

Celou akci bude SVS zajišťovat vlastními úředními veterinárními lékaři. Součástí projektu bude také soutěž o nejhezčí dětský obrázek na téma „zvířátko v domácnosti“. Slavnostní vyhlášení vítězné školky a nejlepšího obrázku proběhne před letošními Vánocemi.

V naší mateřské škole se tento projekt uskuteční 19. 10. 2017 za účasti nejstarších předškolních děti.