Zdravá 5

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé 5 seznamují děti v rámci hodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem hodiny je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu. Nadační fond Albert poskytuje školám vzdělávací program zdarma.

Do naší mateřské školy zavítají lektoři Zdravé 5 ve dvou dnech, a to ve čtvrtek 14. 11. k dětem do Berušek a do Žabek a v pátek 15. 11. navštíví třídu Myšek a třídu Koťat. Oba programy budou probíhat v dopoledních hodinách v mateřské škole.

ZPÍVÁNKY ZDRAVÁ 5
Zpívánky Zdravé 5 je program určený pro mateřské školy plný chytlavých písniček o zdravé výživě. Písničkové pásmo je doplněno interaktivními praktickými úkoly, aby si i ti nejmenší otestovali a obohatili své znalosti, jak správně jíst. Chytlavé texty písniček je učí proč jíst ovoce a zeleninu, co dělat u prostřeného stolu nebo proč je sport náš dobrý „přítel“. Odborný lektor Zdravé 5 předzpívává písničky za doprovodu reprodukované hudby. Každá MŠ získá na konci programu své vlastní CD a Zpěvník s texty písniček a omalovánkami. Písničky i texty jsou také ke stažení v sekci Pro školy/Výukové materiály.